AP

AP

ap
Na diaľkové ovládanie Zdroj: dennikn.sk
 
Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 31.12.2024 12:11

Véééééľmi malý pánko na to, aby nejaký Ficko zrušil EÚ. Slovensko je nepodstatný člen a je veľmi ľahké zmeniť jednými voľbami celú zahraničnú politiku krajiny. Teda za predpokladu, že by tu bola schopná opozícia.

Každopádne Putin má určite dlhodobé snahy podrývať a rozvracať EÚ, avšak je otázne nakoľko je tá snaha úspešná, pretože EÚ sa rozoberá aj sama bez jeho pričinenia. Neschopnosťou jej politických lídrov. Kto chodí do vedenia EÚ? Skrachovaní politici... dojebal si niečo doma? Tak ťa odpraceme do Bruselu. A potom to tam tak aj vyzerá. EÚ je na papieri parádny projekt, ktorý je riadený absolútnými dezolátmi z všetkých kútov kontinentu. Dement vedľa oportunistu, oportunista vedľa kariéristu. Politik žiaden. EÚ ak chce prežiť, musí sa prestať hrať na humanitu. Robiť to v čom je (bola) dobrá - priemysel. Vysokokvalitný priemysel. Bordel a CO2 nech si riešia v Číne a Indii, tam sa totiž tvorí z najväčšej časti. EÚ by mala zatvoriť hranice a humanitárne pomáhať iba, ak je to výhodné obojstranne. My dáme niečo Afrike, Afrika dá niečo nám. Zadarmo ich vykrmovať a premnožovať nemá pre nás zmysel. EÚ sa mala zamerať na špičkové výskumné centrá, z tretích krajín mala brať len najlepšie mozgy a už dávno tu mala byť stratégia na tuzemskú výrobu čipov. A masívna podpora jadrovej energetiky.

Nie je otázka či, ale kedy sa EÚ rozpadne. Sama pod sebou, tie trenice sa budú zväčšovať a tá nekompetencia na konci dňa zapríčiní, že mnohé krajiny ešte z EÚ radi odídu. Tipujem, že sa to stane ešte za našich životov, v horizonte 25 rokov. Slovensko z EÚ nevystúpi, ale únia sa nám rozpadne pred očami a budeme jedného dňa len tak stáť holí na ulici. Preto by VŠETKY strany na politickej scéne mali prijať stratégiu "čo keď" a pripravovať sa na najhorší možný scenár.


AP
AP | 31.12.2024 12:30

Zrušiť nemusí, Putinovi by stačilo narušiť.
Čo sa týka EÚ, ak je v takom svrabe, prečo sa vôbec namáhať? Nehovoriac o tom, že taká Británia rada odišla a teraz by to najradšej zvrátili.


mahalebka
mahalebka | 31.12.2024 12:33

Jj a este by dalsi radi sa pridali do EU. Strasna nestabilita.


musimreagovat
musimreagovat | 31.12.2024 12:44

Marcus Phoenix | 31.12.2024 12:11
"Zbožňujem" takéto myslenie!
Čo ma potom, čo je za mojim plotom, hlavne, že ja mám na dvore všetko parádne!
Ale uvedomuješ si aspoň trochu, že všetci žijeme na jednej planéte a ten bordel na druhom konci sveta skôr, či neskôr zasiahne aj nás, či nie?


ja-som ja
ja-som ja | 31.12.2024 13:21

Marcus, píšeš, že EÚ sa mala zamerať na špičkové výskumné centrá, to v prevažnej miere robí, ťažký priemysel je skoro celý presunutý do Číny a Indie, preto sú aj tieto krajiny najväčšími znečisťovatelia životného prostredia. K tomu prirátaj znečistenie pri preprave tovaru z jedného konca sveta na druhý a zistíš, že svet nieje taký jednoduchý ako sa ti zdá. EÚ si vybudovala ťažkú závislosť na lacných energiách z Ruska, teraz sa z toho tvrdo vyliečila, no závislosť od lacného tovaru z Číny si veselo buduje ďalej. Aj keď už sú prvé lastovičky v presadzovaní diverzifikácie a investície v Číne po pandémii klesajú.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 31.12.2024 13:22

AP Británia odišla a nič nezmenila, mysleli si, že si budú vládnuť lepšie, lenže nemajú žiadnu politiku, ktorý by ich za lepšími zajtrajškami nasmerovala. Robie tie isté hlúposti ako EÚ, riešia nepodstatné veci, neriešia krízy a boja sa ich riešieť, len teda dúfajú, že "snáď nejak bude".

Musimreagovať - keď máme málo vody a ty, ktorý šetríš kde sa dá, sprchujete sa doma minútu, hajzel si nastavil tak, že splachuje max. 3 litre a ideš si uťahovať ešte viac opasok a budeš sa sprchovať pol minúty a hajzel nastavíš na liter a pol splachovania... čo si pomôžeš, ako ušetríš vodu, keď ja vo vedľajšom dome KAŽDÝ boží deň si napustím 60,000 litrov novej čerstvej vody do bazéna. Celá tvoja snaha je márna, je to pózerstvo pre teba, no bez reálneho výsledku.

Špičková, vysokokvalitná výroba v EÚ a jadro sú najekologickejšie riešenia. Pokiaľ Čína a India neprestanú smradiť, tak sa nemáme my o čom baviť. Choď robiť osvetu tam. Prilep sa tam k ceste. A keď sa ti to poradí, tak sa presuň do Afriky a Južnej Ameriky. Nerieš problém tam, kde nie je, ale tam kde je.


AP
AP | 31.12.2024 13:30

Vysokokvalitná výroba, skoro mi zaskočilo pri pohľade von z okna na našu krásne dymiacu cementáreň zasmraďujúcu okolie.


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 31.12.2024 14:09

Tak sa chod pozrieť do Š’-ťia-čuangu a pri pohľade z okna uvidíš tak možno svoj holý kokot v odraze skla, keďže tam cez okno nie je vidieť nič, taká je tam špina. Hociktorá dymiaca cementáreň v Európe je 4x čistejšia ako tá v Ázii.


AP
AP | 31.12.2024 17:48

Takže pretože čínske cementárne sú veľmi špinavé, tak naše len trochu špinavé sú ok? To je trochu zvláštny prístup. Ako keby si povedal, že keď ťa znásilní jeden chlap, tak je to ok, lebo keby si bol inde, znásilnilo by ťa desať. :D


musimreagovat
musimreagovat | 31.12.2024 18:23

Takže my sa môžeme aj naďalej správať nezodpovedne, lebo niekto iný je ešte nezodpovednejší ako my. Skvelé riešenie!


Marcus Phoenix
Marcus Phoenix | 31.12.2024 23:02

My sa nesprávame nezodpovedne, práveže Európa sa správa najzodpovednejšie z celého sveta. Dlhodobo aj pred 20 rokmi sme boli luxus oproti USA a 3. svetu. Nám sa stačilo zastaviť na Euro 5 a ďalej si do kolena nestrieľať. Celý svet môže Európe závidieť aká (bola) čistá.

Apropo... tá vaša pokrytecká prijebanosť. Zavrieme si "špinavú" cementáreň, ale ten cement potrebujeme. Takže si ho dáme doviezť... Z Indie. Kde je cementáreň 10x špinavšia, kde si zajebeme vzduch ešte aj prepravou a kde si to celé ešte aj predražíme a vyhodíme našich ľudí. Kde je tam logika vy mudrlanti? Ja nevyrobím, lebo to robím špinavo, tak si to dám vyrobiť susedovi, ktorý to vyrobí megašpinavo... troška sa zamyslite ako funguje svet a o akej utópii trepete.


ja-som ja
ja-som ja | 1.1.2025 11:03

V tomto súhlasím s Marcusom, je lepšie mať fabriky čo najbližšie k miestu, kde výrobky z nich potrebujete a nelifrovať tovar cez pol zemegule. + Ak je fabrika v EÚ, tak musí dodržiavať emisné limity, čo v Číne, či Indii ťažko budete kontrolovať.


AP
AP | 1.1.2025 12:36

Ľahko sa vám to hovorí, pokiaľ nebývate vedľa nej a nezamoruje celé okolie sajrajtom, ktorý sa meria len diskontinuálne 2x ročne, aj to vedia dopredu, takže si nastavia spaľovanie tak, aby výsledné emisie splnili normy. Výsledky rozborov zo sedimentov potoka majú síce obsah ťažkých kovov taký, že normy sú násobne prekročené, ale to nikoho nezaujíma.


Nathanael
Nathanael | 3.1.2025 00:44

MP, ja-som ja: Väčšina výroby sa presúva tam, kde je to lacnejšie. Plus darmo budeš stavať pri mieste spotreby, ak tam nemáš suroviny a pracovnú silu...


ja-som ja
ja-som ja | 3.1.2025 10:57

Nathanael, nie vždy je lacnejšie aj lepšie, aspoň z dlhodobého hľadiska nam to ukázala aj pandémia a ňou narušené dodávateľské reťazce. Samozrejme, potrebuješ aj suroviny a pracovnú silu, ideálne by bolo mať všetko na jednom mieste, no to he málokedy. Preto treba minimalizovať a čo najviac skrátiť prepravné trasy, od surovín po výrobu až k spotrebiteľovi.
Nieje to také jednoduché, napríklad uprednostniť slovenských pestovateľov paradajok pred dovozom z Maroka. Má to svoje plusy aj mínusy, slovenské paradajky sú 3x drahšie, napriek oveľa kratšej trasy od výrobcu k spotrebiteľovi, Maročanom dávame kúpou ich paradajok prácu a tým aj budúcnosť v ich krajine. No Slovenský pestovatelia tiež živia svoje rodiny a dávajú prácu ďalším, platia tu dane a z ekologického hľadiska odpadá presun tovaru cez celú Európu.


Nathanael
Nathanael | 3.1.2025 14:24

ja-som ja:
Iste, ja som tým len chcel naznačiť, že štát ani EU to nevyriešia. Vyriešiť by to mohli zákazníci, keby dávali jasne najavo, aké produkty chcú. Kým sa väčšina riadi cenou, budú sa aj výrobcovia a obchodníci snažiť najmä o čo najnižšie náklady.


AP
AP | 3.1.2025 17:34

Na to, aby sa zákazníci prestali riadiť cenou by museli mať (aspoň v našom regióne) platy úplne niekde inde.


AP
AP | 3.1.2025 17:35

Inak k tým paradajkám (a paprikám) - známy na juhu ich dlhé roky pestoval. Nie ako veľkopestovateľ, len drobný. Tento rok zahlásil, že s tým končí, pretože to nemá zmysel. Buď to na jar zmrzne, alebo to v lete spáli slnko.


musimreagovat
musimreagovat | 3.1.2025 18:23

Alebo ti na to príde dáka choroba, alebo škodca. Ono je fakt problém niečo vypestovať v dnešnej dobe.


AP
AP | 3.1.2025 18:50

Dajú sa jedine nejaké odrody odolné voči vysokým teplotám, lenže u nás nie sú dostupné.
Záleží čo pestuješ. Ja napríklad nemám problém (zatiaľ) dopestovať na Záhorí ovocie - jablká, hrušky, čerešne, višne, maliny, černice, hrozno. Fakticky všetky odrody mám staré, odolné voči mrazu, ale zvládajú aj vysoké teploty. Samozrejme treba polievať. Akurát marhule už štyri roky za sebou zmrzli, aj napriek tomu, že naša stará marhuľa sa naučila (sama od seba) kvitnúť na tri fázy, vždy tak po týždni. A nezabralo, prišiel mráz, zničil prvú várku kvetov, po týždni druhú a po ďalšom týždni tretiu. A s ríbezlami je problém, ale to je skôr pre nevhodne vybraté kultivary - stromčekové sú chúlostivejšie. Uvidím, ako sa bude dariť novým kríčkovým.
Na druhej strane so zeleninou sme sekli už dávno, ak nerátaš nejaký petržlen a hrach.


musimreagovat
musimreagovat | 3.1.2025 19:08

Ja nepestujem nič. Sestra má záhradu, tak to vidím u nej. Ja som sa odsťahovala z dediny už dávno, ale vidím ako sa to postupne zhoršuje. Tento rok mala sestra parádnu úrodu marhúl.


AP
AP | 3.1.2025 19:11

Každému podľa jeho gusta, ale v meste by ma mrle zožrali od nudy.
Super. Ďaleko je sestra od Záhoria? :D


musimreagovat
musimreagovat | 3.1.2025 19:27

Pri Nitre.


ja-som ja
ja-som ja | 3.1.2025 19:37

S tým pestovaním to naozaj nieje v poslednej dobe jednoduché, počasie je už zmenené, dlho je teplo a sucho a potom príde obdobie dažďov.
Ja potom už len vravím, že čo neuschlo, to zhnije..


AP
AP | 3.1.2025 19:55

Hm. Odtiaľ bol otec, ale pre mňa ďaleko. Tak nič. :)
K tomu uschne/zhnije mám tento rok, teda vlastne už minulý zaujímavú skúsenosť. Fakt bolo sucho. Od júla do polky septembra pršalo minimálne a potom prišli záplavy. Šesť dní pršlo, práve keď dozrievali jablká. Už sme ich odpísali, obrať sme stihli tak tretinu, len sme dúfali, že sa stromy nevyvalia. Nevyvalili a kupodivu sme jablká normálne dooberali. Samozrejme cca 10 % spadlo alebo prasklo z prílišného množstva vody, ale zvyšok sme normálne dooberali a nehnijú nejako výraznejšie ako po iné roky. Len sa viac scvrkávajú, ale nie je to až taká katastrofa.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
SkryťZatvorit reklamu
loader